#OnAir 22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα 23:00-00:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List 00:00-02:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι (Ε)

#quoteoftheday Πρέπει να αγαπάς την ζωή περισσότερο από το ίδιο το νόημα της ζωής. (Φ. Ντοστογιέφσκι) http:metadeftero.gr

Τρεις τοίχοι κι ένα παράθυρο

Τετάρτη 6.2.2019 από 21:00

”Πολύχρωμη μνήμη, ασπρόμαυρη ζωή” είναι ο τίτλος της παράστασης που έχει σπάσει τα ταμεία.
Όσοι αγαπιούνται στην πόλη μας κάνουν τις διαδρομές τους με τραμ.
Και δεν παραπονιούνται γιατί είναι αργό.

Τετάρτη 5/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-13:00 Μουσικές επιλογές από τον Κώστα Αδαμόπουλο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23 mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης (E)

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Τετάρτη 7/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

18:00-19:00 Δέσποινα Τσιπίδη Μελωδικές αποδράσεις

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν (Ε)

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

Τετάρτη 17/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music (Ε)

19:00-20:00 Δέσποινα Τσιπίδη Μελωδικές αποδράσεις 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

Τρεις τοίχοι κι ένα παράθυρο

Τετάρτη 19.12.2018 από τις 21.00

Απόψε διαβάζουμε το ημερολόγιο ενός στρατιώτη, ενός θαλαμοφύλακα, ενός σκοπού κεντρικής πύλης που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να υφαίνει τη λευκή σημαία της ειρήνης.

Τετάρτη 28/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Glenn Gould, επιμέλεια Ελεονώρα Αγγέλου

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα κ phάσματα (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera break

23:00-00:00 Γιάννης Σκλιάμης & Βαγγέλης Κανελλόπουλος Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ‘em all

Τετάρτη 31/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Στέλιος Πελασγός

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

18:00-19:00 Δέσποινα Τσιπίδη Μελωδικές αποδράσεις

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν (Ε)

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

pic: Gramophone Player – František Gross , 1943,
Czech, 1909-1985
Watercolour on paper, 150 x 150mm

Τετάρτη 10/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

19:00-20:00 Δέσποινα Τσιπίδη Μελωδικές αποδράσεις 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

Η Ώρα Του Παιδιού – Τετάρτη 18 Απριλίου

Το Πάσχα πέρασε και η εκπομπή “Η Ώρα Του Παιδιού” με τον Μπάμπη Μιχαλόπουλο επιστρεφει στο Μεταδεύτερο ανανεωμένη, ξεκούραστη και ορεξάτη.
Απόψε στις 22:00 βαράμε με: Baby Guru, ολοκαίνουριους The Last Drive, The Fierce & The Dead, Los Exorcistas, Lifted Bells, Raw in Sect, She Tames Chaos, Three Man Cannon αλλά και ένα παλιό, κλασικό και πολύ αγαπημένο κομμάτι από Neil Young And Crazy Horse.
Οι βραδυνές ώρες της Τετάρτης απέκτησαν και πάλι νόημα.
Μόνο στο www.metadeftero.gr

Τετάρτη 21/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Μουσικές επιλογές από τον Γιώργο Ι. Αλλαμανή

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00- Ζωντανή μετάδοση της γιορτής του Μεταδεύτερου από το ΣΕΑ

Πέμπτη 25/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

11:00-13:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Θοδωρής Τσαπακίδης Γιαξεμπόρε

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη – επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

17:00-18:00 Κατερίνα Παλαιοθοδώρου Με ένα μπλε ποδήλατο

18:00-19:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus conclusus

19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο

21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο

22:00-23:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες

23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Τετάρτη 3/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι (Ε)

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

pic: Κωνσταντίνος Σκοπελίτης Notes des rues

Η Ώρα Του Παιδιού 28/2

Όπως κάθε Τετάρτη, έτσι και απόψε στις 22:00 η εκπομπή “Η Ώρα Του Παιδιού” και πάλι κοντά σας μέσω του αυτοδιαχειριζόμενο Μεταδεύτερο.
Απόψε βαράμε με καινούριες κυκλοφορίες από Purple Dino, Vodka Juniors, Naxatras, Mad John the Wise αλλά και Ari Herstand.
Ολόφρεσκο πράμα έχω απόψε!
Σπαρταράει!
Πάντα με τις εύστοχες παρατηρήσεις και σημειώσεις του Μπάμπη Μιχαλόπουλου ανάμεσα από τα κομμάτια.
Μη το χάσετε, θα χάσετε.

Τετάρτη 14/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν δαιμόνιον (Ε)

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπενς

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

Τετάρτη 24/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Ελεονώρα Αγγέλου A little wednesday morning rock

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα Ρώτα τη νύχτα να σου πει

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music 

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Σπύρος Χαλικιάς Blast ’em all

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon

Τετάρτη 26/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γιώργος Ι. Αλλαμανής

10:00-12:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι

12:00-13:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

13:00-14:00 Δήμητρα Τερρανόβα

14:00-15:00 Μανδραγόρας 23mg

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος  Με βερμούτ και πίπερμαν

17:00-19:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν

20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

21:00-22:00 Τόνια Σταυροπούλου Στις μουσικές χαρίσου

22:00-23:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

23:00-00:00 Βαγγέλης Κανελλόπουλος&Γιάννης Σκλιάμης Αμπαλούμπεν

00:00-01:00 Πάνος Φουρκιώτης Σαμποτάζ

01:00-02:00 Μίλτος Μαρκίδης Audio Carbon