Στο Ράφι

Κυριακή, 17/2 22:00-00:00 με τη Νατάσσα Καραμανλή

Το πολύ και το λίγο. Αυτό ψιθυρίζουν οι στίχοι. Μεταξύ αυτών των επώδυνων λέξεων οι ήχοι απόψε ακροβατούν. Μια επικίνδυνη πάλη, σώμα με σώμα, ανάμεσα στην ανάγκη των παραθετικών και των συγκριτικών τους. H πιεστική αντιπαλότητα των επιρρημάτων. Περισσότερο, ελάχιστο, πάρα πολύ, λιγάκι…

Κυριακή 11/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Άθως Δανέλλης Στη Γειτονιά του Καραγκιόζη
15:00-16:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το ArtiNews στο Μεταδεύτερο
18:00-19:00 Γιάννης Αγγελάτος Με βερμούτ και πίπερμαν
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Μπάμπης Μιχαλόπουλος Η Ώρα του Παιδιού
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 7/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής

10:00-11:00 Μουσικές επιλογές από την Ελεονώρα Αγγέλου

12:00-13:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

14:00-15:00 Βασίλης Κομύτης Ολόγραμμα

15:00-16:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads

16:0018:00 Γιώργος&Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου ΑrtiNews

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Μαρία Βάιναλη Δίπλας Αθώες ραδιουργίες

23:00-00:00 Μαρκέλα Ζαρίκου Τα παπιά και τα βαπόρια

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 26/3 – Το πρόγραμμα της ημέρας

11:00-12:00 Χρήστος Κορολής & Νίκος Αγαπάκης Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

12:00-13:00 Άθως Δανάλλης Στη Γειτονιά του Καραγκιόζη

13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

14:00-16:00 Κάκια Ιγερινού Περί ανέμων και υδάτων ξανά

16:00- 18:00 Θόδωρος Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες!

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

pic: Spyros Vassiliou (Greek, 1902-1984), View of Eretria, 1973. Oil and gold leaf on canvas, 81 x 116 cm

Κυριακή 9/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Ιστορία της μουσικής – Μότσαρτ
14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-20:00 Βασίλης Δϊπλας Γυμνά καλώδια – Γένοβα 2001
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 28/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Βασίλης Κομύτης Ολόγραμμα
15:00-16:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το ArtiNews στο Μεταδεύτερο
18:00-19:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-00:00 Ηχογραφημένη μετάδοση του Τρίτου Φεστιβάλ Κέλτικης μουσικής
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 30/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

14:00-15:00 Άθως Δανέλλης Στη Γειτονιά του Καραγκιόζη

15:00-16:00 Η Φωνή του Γίγαντα καιο Φόβος του Νάνου

16:00– 18:00 Γιώργος&Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου ΑrtiNews

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus Conclusus

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 12/3 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Κατερίνα Παλαιοθοδωρου Με ένα μπλε ποδήλατο

13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

14:00-15:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

15:00-16:00 Η φωνή του Γϊγαντα και ο Φόβος του Νάνου

16:00- 18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Μάνος Μπούρας σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 25/5 – Το πρόργαμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary
15:00-16:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνστανίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-19:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 21/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα
14:00-15:00 Βασίλης Κομύτης Ολόγραμμα
15:00-16:00 Παναγιώτης Μαρινόπουλος Crossroads
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το ArtiNews στο Μεταδεύτερο
18:00-19:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita
22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
23:00-00:00 Μαρκέλα Ζαρίκου Τα παπιά και τα βαπόρια
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 9/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

13:00-14:00 Πάνος Μαρινόπουλος Crossroads

14:00-15:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

16:00– 18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το ArtiNews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 Ειρήνα Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 5/3 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

12:00-13:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI

13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

14:00-15:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

15:00-16:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου

16:00- 18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το Artinews στο Μεταδεύτερο

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-00:00 Solastas: Ζωνατνή μετάδοση από τις Χίλιες και δύο νύχτες

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 18/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
14:00-15:00 Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
15:00-16:00 Trolling Stone
16:00-17:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
18:00-19:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια

23:00-00:00 ΓΙάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του Μαύρου
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 14/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-14:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic
14:00-15:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας
15:00-16:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη
16:00-18:00 Γιώργος & Κωνσταντίνος Παπασωτηρίου Το ArtiNews στο Μεταδεύτερο
18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita
22:00-23:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
23:00-00:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around Midnight Hit& Run

Κυριακή 2/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-14:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

14:00-15:00 Άθως Δανέλλης Στη Γειτονιά του Καραγκιόζη

15:00-16:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

16:00-17:00 Γιάννης Αγγελάτος Αποχρώσεις του μαύρου

17:00- 18:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-00:00 Συναυλία Θραξ Πανκ στο Six Dogs

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run

Κυριακή 26/2 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαρισταριών

12:00-13:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

13:00-14:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance

14:00-16:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

16:00- 18:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music

18:00-19:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

19:00-20:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες ραδιουργίες

20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα

21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

22:00-23:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος δερβίσης

23:00-00:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run