#OnAir 21:00-22:00 Ροζ Τρυποκάρυδος 22:00-23:00 Γιάννης Αγγελάτος -Αποχρώσεις του Μαύρου 23:00-00:00 Γιάννης Αγγελάτος -Η Jazz στο Μεταδεύτερο 00:00-01:00 Αντώνης Ξαγάς και Ελεάνα Γαρίνη -Mic label (Ε) 01:00-03:00 Τάσος Κοροτζής -Mystery Train (Ε)

Πανόραμα με τον Κώστα Αδαμόπουλο

Η επιστροφή

Κάθε μεσημέρι, από τις 3 μέχρι τις 4, μια εκπομπή για την ελληνική μουσική, τις παλιές εφημερίδες, τα βιβλία, τις καταχρήσεις και τους ανάρμοστους τρόπους.

Εκ πρώτης όψεως, τα τραγούδια και τα κείμενα τα επιλέγει ο Κώστας Αδαμόπουλος. Τελευταία όμως κυκλοφορεί μια επίμονη φήμη ότι αυτά τον έχουν επιλέξει.

Δευτέρα 12/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-15:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 15/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

22:00-00:00 Ραδάμανθης Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 10/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο (Ε)

22:00-00:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

Δευτέρα 3/7 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-14:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 5/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bllody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθης Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 8/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

[pic.: Keith Jarrett (born May 8, 1945)]

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο (Ε)

22:00-00:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

Δευτέρα 3/4 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει

22:00-00:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

Δευτέρα 26/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-11:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

11:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

pic.:Ceri Richards Arrangement for a Piano 1949

Δευτέρα 29/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθης Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 1/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη Επιμέλεια, παρουσίαση Γ.Ι. Αλλαμανής
10:00-11:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
11:00-13:00 Ελεονώρα Αγγέλου Flowers and Revolutions
13:00-15:00 Bαγγέλης Γεροφάλλου Αγριάλιτι
15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Sabotage
17:00-18:00 Κωνστανίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:00-20:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης ευκαιρίας
21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει
22:00-00:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα

Δευτέρα 27/3 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει

22:00-23:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

23:00-00:00 Μαρκέλα Ζαρίκου Τα παπιά και τα βαπόρια (Ε)

Δευτέρα 19/6 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον (Ε)

14:00-15:00 Ειρήνη Παλαιολόγου Πλατεία Φρυκτωρίας (Ε)

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθυς Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 22/5 – Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής (Ε)

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-23:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic (Ε)

23:00-00:00 Ραδάμανθης Αναστάσάκης Εγώ, ο Ηνίοχος (Ε)

Δευτέρα 24/4- Το πρόγραμμα της ημέρας

09:00-10:00 Το Μεταδεύτερο πάει Λιλιπούπολη, επιμέλεια Γ.Ι.Αλλαμανής

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Μαρίνα Σηφάκη Cineαίσθημα

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικής Ποιει

22:00-00:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα (Ε)

Δευτέρα 20/3 – Το πρόγραμμα της ημέρας

10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών

12:00-13:00 Αλέξανδρος Κούρτης Τέχνης σεργιάνι

13:00-14:00 Ελεονώρα Αγγέλου Μεσημβρινόν Δαιμόνιον

14:00-15:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita

15:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα

16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ

17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break

18:00-19:00 Άθως Δανέλλης Στη γειτονιά του Καραγκιόζη

19:00-20:00 Μιχάλης Τσαντίλας Δισκοβόλος

20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο μεταδεύτερης ευκαιρίας

21:00-22:00 Γιάννης Ευθυμιάδης Μουσικήν Ποιει

22:00-00:00 Δημήτρης Λέκκας Άσματα και phάσματα (E)