#OnAir Δευτέρα 10.12 09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από την Κατερίνα Πατσουράκου 10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών 12:00-13:00 Γιώργος Χατζηδάκης Τόπος θεάτρου 13:00-14:00 Μαριάννα Ζαφειρέλη

#quoteoftheday Απ' το Χημείο στα Εξάρχεια τρεις Δεκέμβρηδες δρόμος metadeftero.gr

Πρόγραμμα Εβδομάδας

Δευτέρα

09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από την Κατερίνα Πατσουράκου
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Γιώργος Χατζηδάκης Τόπος θεάτρου
13:00-14:00 Μαριάννα Ζαφειρέλη
14:00-15:00 Βασίλης Λαλιώτης  Βαριετέ
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος Με Βερμούτ και Πίπερμαντ
16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Ελεονώρα Αγγέλου Hortus Conclusus
18:00-19:00 Θοδωρής Τσαπακίδης Γιαξεμπόρε
19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary / Γιώργος Σταμούλης Μεταδευτέρα
20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης Ευκαιρίας
21:00-23:00 Moviesonic (E)
23:00-01:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (Ε)

Τρίτη

09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από τον Παναγιώτη Τσάμπρα
10:00-12:00 Γιώργος Μητρόπουλος Γραφείο ακρόασης Ρ377
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00 Μουσικές επιλογές
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου – επιμέλεια Γ. Αγγελάτος, Κ. Ζαχόπουλος, Μπ. Μιχαλόπουλος
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος Στις 45 στροφές
16:00-17:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
17:00-18:00 Tradicion Sonora από το Radio Cronica Folk Musical
18:00-19:00 Ελεάνα Γαρίνη & Αντώνης Ξαγάς Mic label
19:00-20:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
20:00-21:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού
22:00-23:00 Raul Pennman – Το Κουτσό/Εύη Βούλγαρη Echoes
23:00-02:00 Τάσος Κορoντζής & Λάμπης Βασιλάτος JazznBluesround midnight

Τετάρτη

09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από τον Παναγιώτη Τσάμπρα
10:00-12:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
12:00-12:02 Κατερίνα Σαμψώνα Δύο λεπτά βιβλίο
12:02-14:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι
14:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Ροζ Τρυποκάρυδος
18:00-19:00 Άθως Δανέλλης & Αντώνης Πετράτος Πού να είναι άραγε ο Καραγκιόζης;
19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν
20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο
21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο
22:00-23:00 Μαρία Βάιναλη Αθώες Ραδιουργίες
23:00-00:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος Δερβίσης (Ε)
00:00-01:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα (Ε)

Πέμπτη

09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από την Κατερίνα Πατσουράκου
10:00-12:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
12:00-14:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic
14:00-15:00Ζώνη βινυλίου – επιμέλεια Γ. Αγγελάτος, Κ. Ζαχόπουλος, Μπ. Μιχαλόπουλος
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος Ας μιλήσουμε για τα blues 
16:00-17:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
17:00-18:00 Πάνος Μαρινόπουλος Crossroads
18:00-19:00 Δημήτρης Ντούζγος- Μούρτζος Ταχυδρομείο/ Ντίνα Σωτηριάδη & Πάνος Τσερόλας Σημείο Στίξης
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος δερβίσης
21:00-22:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα είναι δρόμος
22:00-23:00 Χαρά Κουμαριώτη & Δημήτρης Σιμιχανίδης Η Ηχώ της σιωπής
23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight Hit&Run
01:00-02:00 360 Joules

Παρασκευή

11:00-12:00 Χρήστος Κορολής & Νίκος Αγαπάκης Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
12:00-13:00 Μαρκέλα Ζαρίκου Τα παπιά και τα βαπόρια
13:00-13:05 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό
13:05-14:00 Zakia Aqra & Γιάννης Λιάκος Shu εστί Μέση Ανατολή
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου – επιμέλεια Γ. Αγγελάτο, Κ. Ζαχόπουλος, Μπ. Μιχαλόπουλος
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος Η Jazz στο Μεταδεύτερο
16:00-17:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music
17:00-18:00 Βασίλης Κομύτης Ολόγραμμα
18:00-19:00 Μανδραγόρας 23 mg
19:00-20:45 Θοδωρής Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες
20:45-21:00 Βασίλης Γιοκουσκουμτζόγλου
21:00-22:00 The Blues Pariah
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
23:00-0o:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List
00:00-02:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι (Ε)

Σάββατο

09:00-11:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
11:00-12:00 Άννα Μπικάκη Pick up the pieces
12:00-13:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
13:00-14:00 Νεφέλη Αρδίττη Στη Γιουπέντη
14:00-15:00 Μαριάννα Ζαφειρέλη
15:00-16:00 Γιώργος-Παπαδόπουλος Τετράδης Τετράδια
16:00-17:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music
17:00-18:00 Κωνσταντίνος Παλιατσάρας Opera Break
18:00-19:00 Δημήτρης Παπαδημητρίου @Καπέλο
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα είναι δρομος (E)
21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita (E)
22:00-23:00 Αλέξανδρός Νάνος Αραλίκι στη Χώρα των Θαυμάτων
23:00-00:00 Γιάννης Γουβαλάρης Και μη χειρότερα
00:00-02:00 Τάσος Κοροντζής Mystery train
02:00-03:00 Αντώνης Ξαγάς & Ελεάνα Γαρίνη Mic label (Ε)

Κυριακή

09:00-10:00 Από τη Λιλιπουπολη ως τον Τεμπέλη Δράκο – επιμέλεια Αλέξανδρος Καραμαλίκης
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)
12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
13:00-14:00 Δημήτρης Ντούζγος-Μούρτζος Ταχυδρομείο (Ε)
14:00-16:00 Musicae Antiquae επιμέλεια Ελεονώρα Αγγέλου
16:00- 17:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (Ε)
17:00-19:00 Γιώργος Μητρόπουλος Γραφείο ακρόασης Ρ377 (Ε)
19:00-20:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα (Ε)
21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita
22:00-00:00 Νατάσσα Καραμανλή Στο ράφι
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run (Ε)