#OnAir Δευτέρα 10.12 09:00-10:00 Μουσικές επιλογές από την Κατερίνα Πατσουράκου 10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών 12:00-13:00 Γιώργος Χατζηδάκης Τόπος θεάτρου 13:00-14:00 Μαριάννα Ζαφειρέλη

#quoteoftheday Απ' το Χημείο στα Εξάρχεια τρεις Δεκέμβρηδες δρόμος metadeftero.gr

Νέο Πρόγραμμα 2018 από τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου

Written by metadeftero on . Posted in Σύντομα νέα

Ο καιρός χειμώνιασε, και όλοι πια γυρίσαμε από τις παραλίες και τα νησιά. Οργανωθήκαμε, και αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε 8 Οκτωβρίου το νέο πρόγραμμα της χρονιάς. Νέοι άνθρωποι εντάχθηκαν στο σταθμό, με φρέσκες ιδέες, και εκπομπές. Για εμάς είναι ένα στοίχημα που κερδίζουμε καθημερινά, κόντρα στις δυσκολίες των καιρών μας και την έκπτωση του πολιτισμού, το Μεταδεύτερο αυτοοργανωμένο και πιστό στις θέσεις του, συνεχίζει και φέτος. Συντονιστείτε στο Μεταδεύτερο να αναζητήσουμε και φέτος την χαμένη ευαισθησία και να διεκδικήσουμε τον πολιτισμό..
Καλή αρχή, και καλή ακρόαση..

Δευτέρα
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών
12:00-13:00 Γιώργος Χατζηδάκης Τόπος θεάτρου
13:00-14:00
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος
16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Ελεονώρα Αγγέλου
18:00-19:00 Θοδωρής Τσαπακίδης Γιαξεμπόρε
19:00-20:00 Μαίρη Γκοτσούλια Bloody Mary – Γιώργος Σταμούλης Μεταδευτέρα
20:00-21:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης Ευκαιρίας
21:00-23:00 Moviesonic (E)
23:00-01:00 Τάσος Κοροντζής

Τρίτη
10:00-12:00 Γιώργος Μητρόπουλος
12:00-13:00 Λύσανδρος Λυσανδρόπουλος Μουσική ροκ ανθρώπων
13:00-14:00
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος
16:00-17:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
17:00-18:00 Tradicion Sonora από το Radio Cronica Folk Musical
18:00-19:00 Mic label
19:00-20:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI
20:00-21:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί
21:00-22:00 Μάκης Γκαρτζόπουλος Το άρωμα του τραγουδιού
22:00-23:00 Raul Penman Κουτσό/ Εύα Βούλγαρη Echoes
23:00-01:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα (Ε)

Τετάρτη
10:00-12:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
12:00-14:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι
14:00-16:00 Κώστας Αδαμόπουλος Πανόραμα
16:00-17:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ
17:00-18:00 Ροζ Τρυποκάρυδος
18:00-19:00 Άθως Δανέλλης & Αντώνης Πετράτος Στη γειτονιά του Καραγκιόζη
19:00-20:00 Νικόλ Κατσάνη Όλα παίζουν
20:00-21:00 Κώστας Λάζαρης Τραγούδια στο παράθυρο
21:00-22:00 Κώστας Παπαστεργίου Τρεις τοίχοι και ένα παράθυρο (Ε)
22:00-23:00 Μαρία Βάιναλη
23:00-01:00 Τάσσος Κοροντζής

Πέμπτη
10:00-12:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
12:00-14:00 Νίκος Παλάτος & Σταύρος Μπέκας Moviesonic
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος
16:00-17:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The art of music
17:00-18:00 Πάνος Μαρινόπουλος Crossroads
18:00-19:00 Δημήτρης Ντούζγος- Μούρτζος Ταχυδρομείο
19:00-20:00 Βασίλης Δίπλας Γυμνά καλώδια
20:00-21:00 Γιώργος Γεωργιάδης Περιπλανώμενος δερβίσης
21:00-22:00 Βαγγέλης Χαλικιάς Όλα είναι δρόμος
22:00-23:00 Χαρά Κουμαριώτη Η Ηχώ της σιωπής
23:00-01:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight Hit&Run
01:00-02:00 360 Joules

Παρασκευή
11:00-12:00 Χρήστος Κορολής & Νίκος Αγαπάκης Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
12:00-13:00 Μαρκέλα Ζαρίκου Τα παπιά και τα βαπόρια
13:00-13:05 Άγγελος Σορτίκος Νέα για τον πολιτισμό
13:05-14:00 Zakia Aqra & Γιάννης Λιάκος Shu εστί Μέση Ανατολή
14:00-15:00 Ζώνη βινυλίου – επιμέλεια Γ. Αγγελάτο, Κ. Ζαχόπουλος, Μπ. Μιχαλόπουλος
15:00-16:00 Γιάννης Αγγελάτος
16:00-17:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music
17:00-18:00 Βασίλης Κομύτης Ολόγραμμα
18:00-19:00 Μανδραγόρας 23 mg
19:00-20:45 Θοδωρής Εξηντάρης Μπρίζες στις ρίζες
20:45-21:00 Βασίλης Γιοκουσκουμτζόγλου
21:00-22:00 The Blues Pariah
22:00-23:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα
23:00-0o:00 Ανδρέας Αναστασάκης Black List
00:00-02:00 Βαγγέλης Γαροφάλλου Αγριάλιτι (Ε)

Σάββατο
09:00-11:00 Κωνσταντίνος Καλτσάς Η σπασμένη χορδή του Πάνα
11:00-12:00 Άννα Μπικάκη Pick up the pieces
12:00-13:00 Ματούλα Γκουτζουρέλα Αμυγδαλοτσακίσματα
13:00-14:00 Νεφέλη Αρδίττη Στη Γιουπέντη
14:00-15:00 Μαριάννα Ζαφειρέλη
15:00-16:00 Γιώργος-Παπαδόπουλος Τετράδης Τετράδια
16:00-17:00 Αντώνης Ζήβας Reclaim the music

Κυριακή
10:00-12:00 Σταμάτης Πάρχας Αλιείς μαργαριταριών (Ε)
12:00-13:00 Νίκος Αγαπάκης & Χρήστος Κορολής Η Φωνή του Γίγαντα και ο Φόβος του Νάνου
13:00-14:00 Δημήτρης Ντούζγος-Μούρτζος Ταχυδρομείο (Ε)
14:00-16:00 Musicae Antiquae επιμέλεια Ελεονώρα Αγγέλου
16:00- 17:00 Γκέλη Μαντούβαλου Petrolina VI (Ε)
17:00-19:00 Γιώργος Μητρόπουλος Γραφείο ακρόασης Ρ377 (Ε)
19:00-20:00 Δημήτρης Λάμπος Brainessance
20:00-21:00 Γιώργος Κόρρας Σινεράμα (Ε)
21:00-22:00 Κατερίνα Σωτηρίου Terra Incognita
22:00-00:00 Νατάσσα Καραμανλή Στο ράφι
00:00-02:00 Γιάννης Λυμπέρης Around midnight hit and run (Ε)
02:00-03:00 Μάνος Μπούρας Σχολείο Μεταδεύτερης Ευκαιρίας (Ε)
03:00-04:00 Παναγιώτης Φουρκιώτης Σαμποτάζ (Ε)
04:00-05:00 Κωνσταντίνος Ζαχόπουλος Είμαστε όλοι αμαρτωλοί (Ε)
05:00-06:00 Γιάννης Διαμαντόπουλος The Art of Music (E)